ZÁKLADNÍ INFORMACE

Mateřská škola Velvarská se nachází na rozhraní čtvrti Ořechovka a Dejvice v městské části Praha 6. K původní jednopodlažní budově pro 75 dětí byla v roce 2010 přistavěna druhá, nízkoenergetická dvojpodlažní budova, která pojme čtyři třídy dětí.

Kapacita a personální obsazení
Celkem tuto mateřskou školu navštěvuje 187 dětí, o které se stará 14 učitelek a 2 asistentky pedagoga, vedoucí kuchyně, 2 školnice, 3 uklízečky a 4 kuchaři. K dispozici je velká zahrada s mnoha herními prvky a stanovišti. Dětem v létě nechybí mlhoviště, v zimě zase kopec na sáňkování.

Školní vzdělávací program
Školní vzdělávací program, podle kterého probíhají výchovně – vzdělávací činnosti vychází z principů RVP PV a na jeho tvorbě se podílí celý kolektiv pedagogů. Jedním ze společných cílů je dobrá spolupráce s rodinou, posilování vztahu rodiny a školy vzájemnou důvěrou a porozuměním. Děti zde mají vytvořeno laskavé, útulné a bezpečné prostředí, ve kterém mohou rozvíjet svou samostatnost a sebedůvěru.

Finance: Školné na školní rok 2018-2019 je 640,- Kč měsíčně.

Stravování: informace o školní jídelně naleznete ZDE.

Struktura mateřské školy:

O všechno se stará Eva Tkadlčíková. Za dobré jídlo odpovídá Zuzana Olexová, vaří kuchař Míša, kuchařka Simona, Pavla a Věra.

VELKÁ BUDOVA - máme červené, zelené, žluté a modré oddělení:

Za čistotu odpovídá

Markéta a Mirka

V červeném oddělení
Soňa Doubková
a Marcela Šimonovská
V zeleném oddělení
Lucie Kuníková
a Laďka Jelínková
Ve žlutém oddělení
pí.řed. Eva Tkadlčíková
a Markéta Maryšková