ZÁKLADNÍ INFORMACE

Mateřská škola Velvarská se nachází na rozhraní čtvrti Ořechovka a Dejvice v městské části Praha 6. K původní jednopodlažní budově pro 75 dětí byla v roce 2010 přistavěna druhá, nízkoenergetická dvojpodlažní budova, která pojme čtyři třídy dětí.

Kapacita a personální obsazení
Celkem tuto mateřskou školu navštěvuje 187 dětí, o které se stará 14 učitelek a 2 asistentky pedagoga, vedoucí kuchyně, 2 školnice, 3 uklízečky a 4 kuchaři. K dispozici je velká zahrada s mnoha herními prvky a stanovišti. Dětem v létě nechybí mlhoviště, v zimě zase kopec na sáňkování.

Školní vzdělávací program
Školní vzdělávací program, podle kterého probíhají výchovně – vzdělávací činnosti vychází z principů RVP PV a na jeho tvorbě se podílí celý kolektiv pedagogů. Jedním ze společných cílů je dobrá spolupráce s rodinou, posilování vztahu rodiny a školy vzájemnou důvěrou a porozuměním. Děti zde mají vytvořeno laskavé, útulné a bezpečné prostředí, ve kterém mohou rozvíjet svou samostatnost a sebedůvěru.

Finance: Školné na školní rok 2018-2019 je 640,- Kč měsíčně.

Stravování: informace o školní jídelně naleznete ZDE.

Struktura mateřské školy:

O všechno se stará Eva Tkadlčíková. Za dobré jídlo odpovídá Zuzana Olexová, vaří kuchař Míša, kuchařka Simona, Pavla a Věra.

VELKÁ BUDOVA - máme červené, zelené, žluté a modré oddělení:

Za čistotu odpovídá

Markéta a Mirka

V červeném oddělení
Soňa Doubková
a Marcela Šimonovská
V zeleném oddělení
Lucie Kuníková
a Laďka Jelínková
Ve žlutém oddělení
pí.řed. Eva Tkadlčíková
a Markéta Maryšková

V modrém oddělení
Ivana Vlčková
a Patricie Ruferová

MALÁ BUDOVA - máme červené, zelené a modré oddělení:

Za čistotu odpovídá
Eva
V červeném oddělení o děti pečují
Marie Charousková
a Lenka Dvořáková
V zeleném oddělení o děti pečují
Markéta Ďurišová
a Dáša Procházková

V modrém oddělení o děti pečují
Lucie Šupová
a Jaroslava Novotná,
asistentka Martina Topolová

Nejnovější aktuality

Zprávy ze školy v přírodě

20.5. Ahoj z Mozolova!!! Dnes od rána prší, ale náladu nám to nezkazilo. Pustili jsme se do výroby indiánskeho symbolu rodiny. Doufame, že se počasí zitra umoudří a my si posledni den užijeme venku. Všechny děti jsou v pořádku. Posíláme moc pozdravů do Prahy:-)

Fotky budeme průběžně přidávat do Fotogalerie.

Třídní schůzka pro nově přijaté děti se bude konat dne 10.6.2019 od 17,00 hod v zeleném oddělení ve velké budově.

Pro lepší organizaci je vhodnější přijít bez dětí.

Děkujeme.

Seznam přijatých dětí ZDE.

Přijmeme učitelku/učitele.
Více v Aktualitách